Yağ-Filtre Satış Ve DeğişimiHızlı, Güvenilir, Uygun Maliyetli Her Türlü Avrupa ve Japon Grubu Araçlarda Yağ-Filtre Satış Ve Değişimi Eskişehir Esen Otomotiv ‘de gerçekleştirlir. Aracınız için en kaliteli filtreler kullanılır.


Filtre Nedir ?

Kağıt, pamuk ya da sünger bazlı olabilen araç filtreleri, çeşitlerine göre ömrü, hava geçirgenliği ve kapasiteleri değişir. Motora kaliteli hava girişinin desteklendiği ölçüde aracınızın performansı güçlenir.


FİLTRENİN DEĞİŞİMİ

Ömrünü tamamlamış bir filtre, havalandırma parçalarının bozulmasına, sürücü ve yolcuların aşağıda belirtilen memnuniyetsizlikleri yaşamasına neden olur. Bunlardan bazıları:

Yolcu bölümü havasının kirlenmesi,

Kötü kokular,

Bakteri ve mantar birikmesidir.


YAĞ FİLTRESİ DEĞİŞİMİ

Motor yağ karterinde biriken yağı, motor bloğuna doğru devir daimi yapılırken, yağ filtresinden geçerek süzülür ve motora daha temiz bir yağ gönderilmesi sağlanır.Yağ filtresi değişim zamanı otomobil üreticilerinin belirlemiş oldukları periyodik bakımlar sırasında gerçekleştirilmelidir. Motor yağıyla birlikte değiştirilmesi gereken yağ filtresi takılırken parçanın orijinal oto yedek parça olmasına dikkat edilmelidir. otomobil üreticilerinin belirlemiş olduğu kilometreler dışında değiştirilmesi gerekiyorsa, her 10-15 bin kilometre de bir mutlaka yağ filtresi ve motor yağı değiştirilmelidir.

HAVA FİLTRESİ DEĞİŞİMİ

Hava filtresi değişim süreleri, otomobilin periyodik bakım süreleri ile eş zamanlı gerçekleşmektedir. Hava filtresi değişimi, periyodik bakım sürelerine ulaşılmadan da yapılabilmektedir. Ortalama 10.000 kilometrede bir yapılan periyodik bakımlarda, hava filtresi değişim işlemi de gerçekleşmektedir. Ancak bazı otomobil firmaları, periyodik bakım sürelerini daha uzun tuttuğundan, bu kilometreler 15-20 bin kilometrelere kadar sarkabilmektedir. Bu durum ne yazık ki sağlıklı bir hava yakıt karışımına imkân tanımamaktadır ve zaman içerisinde tıkanan hava filtresi performansı etkilemektedir.

POLEN FİLTRESİ DEĞİŞİMİ

POLEN FİLTRESİ NEDİR?

Polen filtresi; otomobilin havalandırma sistemi sayesinde içeriye giren havanın süzülerek, partiküllerden ve küçük bakterilerden ayrışarak temizlenmesini sağlayan filtreye polen filtresi nedir.

POLEN FİLTRESİ NE ZAMAN DEĞİŞTİRİLİR?

Polen filtresi değişim zamanı, periyodik bakım zamanlarına denk getirilmektedir. Ortalama her 10-15 bin kilometrede bir değiştirilmesi gereken polen filtresinde, mutlaka orijinal oto yedek parça tercih edilmelidir. Ayrıca polen filtresi değişim zamanı, çok uzun süreçlerde yapılmamalı, polen filtresi temizliği yapılarak tekrar kullanılmamalıdır.


ESEN OTOMOTİV Detaylı Bilgi İçin Telefon Numaralarımız:


GSM: 0535 596 73 38
GSM: 0533 393 59 27
GSM: 0532 673 72 80